Stwórz perfekcyjny plan przygotowań

Posted on

Pora zaplanować swoją pracę

Matura z języka angielskiego to żadne przelewki. Musimy sobie jakoś wszelkie przygotowania zaplanować. To, że posiadamy repetytorium angielski matura, to jeszcze nic nie znaczy. Przyjrzymy się dokładnie swojemu rozkładowi tygodnia i podejmijmy decyzję, kiedy możemy poświęcić czas na naukę języka angielskiego.

Jak łatwo jest się domyślić, należy szukać wszelkich możliwości, a nie wymówek. Musimy znaleźć czas. W żadnym wypadku brak czasu nie jest wymówką. A to dlatego, że problemem nie jest zwykle brak czasu, a jego zła organizacja, czy też tak zwana nieświadomość swoich priorytetów. Trzeba zacząć w ten sposób myśleć.

Zapiski w kalendarzu

Koniecznie wybierzmy dni oraz godziny, w których będziemy siadać właśnie do przygotowania z języka angielskiego. Tylko i wyłącznie w ten sposób się zmotywujemy do regularności. Bardzo ważne jest to, że nie musimy spędzać nad swoim angielskim pięciu dni w tygodniu po pięć godzin. Sama ilość czasu, którą włożymy w angielski, powinna być zależna od tego, na jakim konkretnie poziomie nasz angielski w tym momencie jest. Musimy ocenić czy mamy jakieś zaległości, które pilnie należy nadrobić.

Zawsze w przygotowaniach do matury i w planowaniu wszystkiego musimy być absolutnym realistą. Nie możemy zakładać, że będziemy się codziennie uczyć po kilka godzin. Nie planujmy nauki w dni, gdy wiemy, że będziemy zmęczeni, czy też mamy jakieś inne swoje plany. Wiadomo, że życie codzienne każdy z nas posiada. Jeśli przesadnie wszystko zaplanujemy w sposób optymistyczny, to czeka nas bardzo duże zniechęcenie oraz także pewnego rodzaju frustracja.

Osoby zainteresowane z całą pewnością znajdą w Internecie gotowe kalendarze przygotowań. Nie należy się nimi wzorować w stu procentach, ale warto się do nich odnieść. Na pewno dzięki pewnego rodzaju schematowi, będziemy mieli łatwiej i nasz indywidualny kalendarz przygotowań powstanie znacznie szybciej. Dzięki temu szybciej będziemy mogli siąść do książek.